ΚΠΑ ΣΤ΄

Η οικογένεια (σελ. 7) (Συμπλήρωση κενών. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Η οικογένεια (σελ. 10) (Αντιστοίχιση. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Η οικογένεια (σελ. 10) (2) (Αντιστοίχιση. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Επαναληπτικό Φύλλο Εργασίας στην Α΄ ενότητα (Η οικογένεια) (Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Επαναληπτικό Φύλλο Εργασίας στην Α΄ ενότητα (Η οικογένεια) (Με τις απαντήσεις) (Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Το εκπαιδευτικό σύστημα και το σχολείο (σελ. 17-20) (Σταυρόλεξο. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Ένα σχολείο για όλους (σελ. 22) (Κουίζ. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Η Εκκλησία της Ελλάδος (σελ. 25) ταυρόλεξο. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Άλλα θρησκεύματα στην Ελλάδα (σελ. 27) (Συμπλήρωση κενών. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Οι Δήμοι στην Ελλάδα (σελ. 29-30) (Κουίζ. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Δήμοι (Οι Δήμοι, Οργάνωση-Διοίκηση, Εκλογές) (σελ. 29-34) (Συμπλήρωση κενών. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Οργανωμένες ομάδες - σύλλογοι (σελ. 39) (Συμπλήρωση κενών. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Το Κράτος (Βασικές έννοιες) (σελ. 42) (Αντιστοίχιση. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Το Κράτος (Τα είδη των εξουσιών) (σελ. 42) (Αντιστοίχιση. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Το δημοκρατικό πολίτευμα (σελ. 47) (Κουίζ. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Πολιτική Άμυνα και Πολιτική προστασία (σελ. 58) (Αντιστοίχιση. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)

Πολιτική Άμυνα και Πολιτική προστασία (σελ. 58) (2) (Συμπλήρωση κενών. Από τον δάσκαλο Θεόδωρο Αρχοντίδη)