Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2016
(16  έως 23-12-2016)
ΣΤ΄τάξη
Υπεύθυνες δασκάλες: Καλλιόπη Βλάχου (ΣΤ1) και Ιωάννα Κασβίκη (ΣΤ2)

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης με τις δασκάλες τους υλοποιούν κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο "Αξίες Ζωής". Στο πλαίσιο αυτού του προγράμματος οργάνωσαν και πραγματοποίησαν χριστουγεννιάτικο παζάρι και τα χρήματα που συγκέντρωσαν τα πρόσφεραν στο Χαμόγελο του Παιδιού, το οποίο επισκέφτηκαν την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου.

Το απόγευμα της Παρασκευής 16 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε παρουσίαση του προγράμματος, η οποία αφορούσε το ξεκίνημά του και τη μέχρι τώρα εξέλιξή του. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής Εκπαίδευσης της Διεύθυνσης Γ΄ Αθήνας κος Αδάμ Στάμος, ο Σχολικός Σύμβουλος κος Γ. Γιαννούλης, η Υπεύθυνη Προγραμμάτων Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης κα Βασιλική Λελεντζή και πολλοί γονείς. Τους ευχαριστούμε όλους!

Οι πάγκοι του παζαριού στην τελική μορφή τους:

Στιγμιότυπα από την παρουσίαση του προγράμματος:

Από την επίσκεψη των μαθητών μας στο Χαμόγελο του Παιδιού στο Περιστέρι την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016: