(Δράσεις-Ημερίδες-Σεμινάρια-Παρουσιάσεις-Επισκέψεις δημιουργών)
30-4-2012
Ενδοσχολική επιμόρφωση τύπου Α΄ επιπέδου (βασικές δεξιότητες χρήσης του υπολογιστή)
Υπεύθυνος-διδάσκων: Θεόδωρος Αρχοντίδης

Κατά το χρονικό διάστημα από τη Δευτέρα 30-4-2012 έως και την Παρασκευή 25-5-2012 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας πρόγραμμα ενδοσχολικής επιμόρφωσης με τίτλο "Βασικές δεξιότητες στη χρήση του υπολογιστή". Το πρόγραμμα που είχε διάρκεια 30 διδακτικές ώρες παρακολούθησαν συνάδελφοι διαφόρων ειδικοτήτων (δάσκαλοι, νηπιαγωγοί, αγγλικών, γαλλικών, γερμανικών, φιλόλογοι και μαθηματικοί) οι οποίοι θα συμμετέχουν στις εξετάσεις πιστοποίησης Α΄ επιπέδου που διεξάγονται αυτές τις ημέρες με απώτερο στόχο να παρακολουθήσουν κάποιο από τα προγράμματα επιμόρφωσης Β΄ επιπέδου (διδακτική αξιοποίηση του υπολογιστή) που θα ξεκινήσουν με την έναρξη της επόμενης σχολικής χρονιάς.

Το πρόγραμμα οργανώθηκε από το διευθυντή του σχολείου Θεόδωρο Αρχοντίδη σε συνεργασία με το Σχολικό Σύμβουλο της 35ης Περιφέρειας Δ.Ε. Αττικής Γ. Γιαννούλη.