Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διάκριση μαθητών του σχολείου μας
στον 13ο
Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"
13-10-2019

Οι μαθητές της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης (σχολικό έτος 2018-19) πήραν μέρος στον 13ο διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι" που πραγματοποιήθηκε την 1η Μαρτίου 2019. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο του περιοδικού "Ο Μικρός Ευκλείδης".

Έξι μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν σε τελετή που έγινε σήμερα, Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 σε αίθουσα του Κέντρου Υποστήριξης Βιοτεχνικών Επιχειρήσεων (Κ.Υ.Β.Ε.) στο Περιστέρι.

Οι μαθητές μας αυτοί είναι οι:  Κιούση Ζωή, Λακαφώση Ευφροσύνη, Χάμαρας Μάρσια, Δανιάς Αλέξανδρος, Κοντάκης Ζαχαρίας και Χάμαρας Βανέσα.

Μας έκαναν περήφανους. Θερμά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.

Συγχαρητήρια και στις δασκάλες και στους δασκάλους των τμημάτων που είχαν την ευθύνη συμμετοχής στον διαγωνισμό.