Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διάκριση μαθητών του σχολείου μας
στον 11ο
Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"
10-6-2017

Οι μαθητές της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης (σχολικό έτος 2016-17) πήραν μέρος στον 11ο διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι" που πραγματοποιήθηκε στις 10 Μαρτίου 2017. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο του περιοδικού "Ο Μικρός Ευκλείδης".

Επτά μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν σε τελετή που έγινε σήμερα, Σάββατο 10 Ιουνίου 2017 σε αίθουσα του Κέντρου Υποστήριξης Βιοτεχνικών Επιχειρήσεων (Κ.Υ.Β.Ε.) στο Περιστέρι.

Οι μαθητές μας αυτοί είναι οι:  Βασιλικός Βασίλειος, Γκίνης Νικόλαος, Κοτσιμπού Αικατερίνη, Μακρής Ανδρέας, Μακρής Σπυρίδων, Δανιάς Γεώργιος και Σπυρόπουλος Φανούριος.

Μας έκαναν περήφανους. Θερμά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.

Συγχαρητήρια και στους δασκάλους Κωνσταντίνο Κνήτου και Αργύρη Χριστόπουλο και στις δασκάλες Καλλιόπη Βλάχου και Ιωάννα Κασβίκη, που είχαν την ευθύνη συμμετοχής στο διαγωνισμό.