Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διάκριση μαθητών του σχολείου μας
στον 10ο
Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"
4-6-2016

Οι μαθητές της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης (σχολικό έτος 2015-16) πήραν μέρος στον 10ο διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι" που έγινε στις 4 Μαρτίου 2016. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο του περιοδικού "Ο Μικρός Ευκλείδης".

Δώδεκα μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν σε τελετή που έγινε σήμερα, Σάββατο 4 Ιουνίου 2016 σε αίθουσα του Κέντρου Υποστήριξης Βιοτεχνικών Επιχειρήσεων (Κ.Υ.Β.Ε.) στο Περιστέρι.

Οι μαθητές μας αυτοί είναι οι:  Κατσιαούνου Χριστίνα, Μακαρούνης Άγγελος, Σταθόπουλος Παναγιώτης, Αγγελή Αθηνά, Κοντοπίδης Κωνσταντίνος, Κουδωνά Σοφία-Μιχαέλα, Λαγού Ζωή, Ρόμπολας Θεόδωρος, Σπυρόπουλος Φανούριος-Παναγιώτης, Παπανδρέου Νικόλαος, Κωνσταντάγκας Ιάσων και Παπαχρήστος Βασίλειος.

Μας έκαναν περήφανους. Θερμά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.

Συγχαρητήρια και στη δασκάλα Καλλιόπη Βλάχου και στους δασκάλους Δημήτριο Καρακικέ, Δημήτριο Φατούρο και Επαμεινώνδα Γελαδάρη, που είχαν την ευθύνη συμμετοχής στο διαγωνισμό.