Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διάκριση μαθητών του σχολείου μας
στον
9ο Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"

18-10-2015

Οι μαθητές της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης (σχολικό έτος 2014-15) πήραν μέρος στον 9ο διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι" που έγινε στις 6 Μαρτίου 2015. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο του περιοδικού "Ο Μικρός Ευκλείδης". Μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν σε τελετή που έγινε την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015 σε αίθουσα του Κέντρου Υποστήριξης Βιοτεχνικών Επιχειρήσεων (Κ.Υ.Β.Ε.) στο Περιστέρι.

Οι μαθητές μας αυτοί είναι οι:  Παπανδρέου Νικόλαος, Κωνσταντάγκας Ιάσων, Παπαχρήστος Βασίλειος, Κονταργύρη Σταυρούλα, Μανδαράκα Κωνσταντίνα, Βογιάκη Βασιλική, Κάτσα Ελευθερία, Κυρίτση Αλεξάνδρα, Παπαδάτου Αναστασία, Ράπτη Αμφιτρίτη, Σακκάς Μιχαήλ και Φοάση Ελένη.

Μας έκαναν περήφανους. Θερμά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.

Συγχαρητήρια και στη δασκάλα Καλλιόπη Βλάχου και στους δασκάλους Επαμεινώνδα Γελαδάρη, Γεώργιο Μαχαίρα και Δημήτριο Φατούρο, που είχαν την ευθύνη συμμετοχής στο διαγωνισμό.