Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διάκριση μαθητών του σχολείου μας
στον 7ο
Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"

09-06-2013

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης πήραν μέρος στον 7ο διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι" που έγινε στις 4 Απριλίου 2013. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο του περιοδικού "Ο Μικρός Ευκλείδης". Δεκατρείς από τους μαθητές μας διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν σε τελετή που έγινε την Κυριακή 9 Ιουνίου 2013 σε αίθουσα του Κέντρου Υποστήριξης Βιοτεχνικών Επιχειρήσεων (Κ.Υ.Β.Ε.) στο Περιστέρι.

Οι μαθητές μας αυτοί είναι οι:  Κωνσταντάγκας Ιωάννης, Λαγού Αικατερίνη, Μαυροειδής Σπυρίδων, Τσέκας Σωκράτης, Φλαούνα Ανθούλα, Καραλάκη Μαρία, Κοντοπίδη Ελένη, Μπόχλος Βασίλειος, Παπαδάτος Χαράλαμπος, Σουφλέρη Γεωργία, Μαρίτσα Ιωάννα, Μπασδέκης Δημήτριος, Πιτσικάλη Γεωργία.

Μας έκαναν περήφανους. Θερμά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.

Συγχαρητήρια και στις δασκάλες και στο δάσκαλο Καβουριάρη Βασιλεία, Δημήτριο Καρακικέ και Γεωργίλα Δήμητρα που είχαν την ευθύνη συμμετοχής στο διαγωνισμό.