Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διακρίσεις στο Ατομικό και στο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Περιφερειακής Ενότητας Δυτικού Τομέα Αθηνών

Σάββατο 9 & Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

Το σχολείο μας συμμετείχε στο Σχολικό Πρωτάθλημα σκάκι της Περιφέρειας Δυτικού τομέα Αθηνών. Οι αγώνες έγιναν το Σάββατο 9 και την Κυριακή 10 Μαρτίου 2013.

Στο ατομικό πρωτάθλημα ο μαθητής της Ε1 τάξης Ιωάννης  Κωνσταντάγκας κατέλαβε την 4η θέση ανάμεσα σε 77 διαγωνιζόμενους και προκρίθηκε για τους τελικούς.

Στο ομαδικό πρωτάθλημα, το σχολείο με διαγωνιζόμενους τους Αχιλλέα Θεοχαρόπουλο (ΣΤ1), Κωνσταντίνο Κρικέλη (ΣΤ2), Ιωάννη Κωνσταντάγκα (Ε1), Γεωργία Μαρκοπούλου (Ε1), Μαρίνα Σίτου (Ε1) και Αλέξανδρο Φανό (ΣΤ1)  κατέλαβε την 10η θέση ανάμεσα σε 41 διαγωνιζόμενα σχολεία στην κατηγορία αυτή και επίσης προκρίθηκε για τους τελικούς.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους! Ευχόμαστε να έχουν πάντοτε επιτυχίες.