Συμμετοχή σε διαγωνισμούς - Διακρίσεις

Διάκριση μαθητών του σχολείου μας
στον
6ο Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"

09-12-2012

Οι μαθητές της περσινής ΣΤ΄ τάξης πήραν μέρος στον 6ο διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι" που έγινε στις 30 Μαρτίου 2012. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο του περιοδικού "Ο Μικρός Ευκλείδης". Πέντε από τους μαθητές μας διακρίθηκαν και βραβεύθηκαν σε τελετή που έγινε την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012 σε αίθουσα του Κέντρου Υποστήριξης Βιοτεχνικών Επιχειρήσεων (Κ.Υ.Β.Ε.) στο Περιστέρι.

Οι μαθητές μας αυτοί είναι οι:  Καπλάνη Άννα, Κουκουλέτσου Ελευθερία, Παπανδρέου Μαρία, Τζιρτζιλάκης Κυριάκος και Τσιτσιλιάγκος Μιχάλης.

Μας έκαναν περήφανους. Θερμά συγχαρητήρια και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους.

Συγχαρητήρια και στις δασκάλες τους Σελίμη Ζωή και Βλάχου Καλλιόπη που είχαν την ευθύνη συμμετοχής στο διαγωνισμό.