Ίλιον, 2-12-2020

Ευχαριστίες

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου που για μια ακόμη φορά, όπως πολλές στο παρελθόν, απέδειξε ότι βρίσκεται δίπλα στο σχολείο και το βοηθάει.

Σήμερα πραγματοποιήθηκε μια εργασία, η οποία είχε σχεδιαστεί κατά την έναρξη της φετινής σχολικής χρονιάς: Επιδιορθώθηκαν τμήματα της περίφραξης του προαύλιου χώρου κυρίως στην «ταλαιπωρημένη» από το ποδόσφαιρο νοτιοανατολική πλευρά αυτού. Συγκεκριμένα συμπληρώθηκαν τμήματά της που έλειπαν. Η επισκευή έγινε με τρόπο ώστε η περίφραξη να επανέλθει στην κατάσταση στην οποία βρισκόταν όταν φτιάχτηκε το σχολείο: Με ισχυρές συμπαγείς σιδερόβεργες, οι οποίες αντέχουν στα χτυπήματα της μπάλας που παίζουν οι μαθητές και γενικότερα στην καταπόνηση του πανδαμάτορα χρόνου κι όχι με απλό σκελετό από κοίλους σωλήνες που σκουριάζουν γρήγορα και πλέγμα που ξεφτίζει εύκολα:

Μέσω του Συλλόγου ευχαριστούμε και όλους εσάς τους γονείς που μας στηρίζετε.

Θεόδωρος Αρχοντίδης