14ο ΔΣ Ιλίου

Τρίτη 12-5-2020

για την επιλογή β΄ ξένης γλώσσας για το σχολικό έτος 2020-21

(αφορά τους μαθητές της φετινής Δ΄ τάξης και τους γονείς τους)

Στις 23-3-2020 ήρθε στο σχολείο το Φ52/38300/Δ1/17-3-2020 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. με θέμα "Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-21".

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος πρέπει οι μαθητές της Δ΄ τάξης να επιλέξουν ποια ξένη γλώσσα (Γαλλικά ή Γερμανικά) ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν ως 2η κατά την επόμενη σχολική χρονιά.

Η επιλογή θα γινόταν με σχετική έντυπη δήλωση που θα κατέθεταν οι γονείς τους στο σχολείο.

Φέτος λόγω της κατάστασης (μη λειτουργία σχολείων για λόγους προφύλαξης της δημόσιας υγείας) η δήλωση θα πρέπει να κατατεθεί ηλεκτρονικά.

Το υπόδειγμα της δήλωσης μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ, να το συμπληρώσετε ηλεκτρονικά (δεν χρειάζεται να το εκτυπώσετε) και να το επισυνάψετε σε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θα στείλετε στο σχολείο.

Το email του σχολείου είναι:   mail@14dim-iliou.att.sch.gr

Παρακαλούμε για την όσο το δυνατόν συντομότερη ανταπόκρισή σας.

Ευχαριστούμε

Ο διευθυντής