ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
Σχολικοί Αγώνες Σκάκι Δυτικής Αθήνας 2016

Σας ενημερώνουμε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 13ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου το Σάββατο 2 και Κυριακή 3 Απριλίου 2016 θα διοργανώσει τους σχολικούς αγώνες σκακιού του Δυτικού Τομέα της Αθήνας, σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο αντίστοιχα.
Στο Δυτικό τομέα της Αθήνας ανήκουν οι δήμοι Ίλιον, Περιστερίου, Πετρουπόλεως, Αγίων Αναργύρων-Καματερού, Αιγάλεω, Χαϊδάρι και Αγία Βαρβάρα και μπορούν να συμμετάσχουν όλοι οι μαθητές των Νηπίων, Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων που εδρεύουν στους συγκεκριμένους δήμους.
Οι αγώνες έχουν προκηρυχθεί από την Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία (Ε.Σ.Ο.) και πραγματοποιούνται ύστερα από σχετική γενική Προκήρυξη από την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής (Ε.Σ.Σ.Ν.Α.).
Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο χώρο του 13ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου που βρίσκεται επί της οδού Καππαδοκίας και αριθμός 21, στο ύψος του Λακιώτη (Λεωφόρος Θηβών).
Όλες οι σχετικές πληροφορίες για τους αγώνες είναι αναρτημένες στην ιστοσελίδα skaki-dyt-athinas.webnode.gr.
Για διευκρινίσεις και πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο email : dimitrisandri@yahoo.gr.
Παρακαλούμε όπως προωθήσετε, όσο είναι δυνατόν τους συγκεκριμένους αγώνες.

Οργανωτική Επιτροπή

Σύλλογος Γονέων Και Κηδεμόνων