14ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμος Ιλίου θα πραγματοποιήσει δωρεάν μετρήσεις κύφωσης και σκολίωσης στους μαθητές και στους γονείς τους, στο πλαίσιο της Κοινωνικής Πολιτικής και των υπηρεσιών Φροντίδας Υγείας του Δήμου, σε συνεργασία με τον Ελληνικό Σύλλογο Υποστήριξης Ασθενών με Οστεοπόρωση.

Οι μετρήσεις θα πραγματοποιηθούν από εξειδικευμένους επιστήμονες.

Η εξέταση αφορά μαθητές της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης Δημοτικού, μαθητές όλων των τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου, ενώ η ειδική εξέταση απευθύνεται και στους γονείς-κηδεμόνες, καθώς και σε όποιον άλλον επιθυμεί, με προτεραιότητα στους ανθρώπους που παρουσιάζουν πόνο στην σπονδυλική στήλη.

Οι εξετάσεις θα γίνονται απογευματινές ώρες (13:00-19:00) στη 2η Μονάδα Δημοτικών Ιατρείων του Δήμου (Γρηγορίου Ε΄ 25, Άγιος Φανούριος) από τη Δευτέρα 13 Μαΐου 2013 έως και την Παρασκευή 17 Μαΐου 2013.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να επικοινωνούν με τα Δημοτικά Ιατρεία του Δήμου Ιλίου από τις 09:00-14:00 στο τηλέφωνο 210 2624090 για να κλείσουν ραντεβού.